Hotele przyciągają gości, podwyższając standard obiektu. A wszystko to dla wygody oraz komfortu gości. W przypadku wykładziny głównym kryterium jest nie tylko funkcjonalność, ale i jej elegancki wygląd. Należy także uwzględnić rodzaj pomieszczenia, w którym będzie się znajdowała.

Jeśli chodzi o wykładziny podłogowe, mamy do wyboru kilka rodzajów, które mają zastosowanie w hotelach. Do jednych z najpopularniejszych należą wykładziny pętelkowe. Charakteryzują się one supełkową strukturą włókna (skręconą lub nie). Najczęściej można je spotkać na korytarzach oraz salach konferencyjnych. Są wytrzymałe oraz sprężyste.

Jeśli chodzi o wykładziny igłowe, to najlepiej sprawdzają się one tam, gdzie potrzebne jest podłoże trwałe i odporne na zabrudzenia oraz przetarcia. Składają się z włókien poliamidowych lub polipropylenowych, splątanych mechanicznie w procesie igłowania. Twarzą zwartą, choć elastyczną strukturę. Co ważne, brud nie wnika w strukturę materiału. Tego typu wykładziny najlepiej sprawdzą się w przedsionkach lub ciągać komunikacyjnych.

Warto wspomnieć o wykładzinach welurowych. Coraz częściej pojawią się one w hotelach. Są wyjątkowe odporne na intensywne użytkowanie, zaś z drugiej strony elegancko wyglądają. Są przeznaczone do hotelowych pokoi oraz korytarzy. Nowoczesnym rozwiązaniem są wykładziny dywanowe w płytkach. Należą do niecodziennych rozwiązań aranżacyjnych. Charakteryzują się dużo trwałością. Natomiast w razie uszkodzenia wystarczy wymienić zniszczoną płytkę na nową.

Coraz bardziej popularnymi są panele i płytki winylowe. Są to sztywne płytki, w różnych rozmiarach i kształtach. Imitują drewno, gres czy kamień. Zaliczane są do trwałych oraz estetycznych podłóg hotelowych. Łatwo je utrzymać w czystości i są odporne na zabrudzenia. Warto także wspomnieć o wykładzinach flokowanych. Zaliczane są do innowacyjnych tkanin, które łączą funkcjonalność z wygodą. Są wodoodporne oraz łatwe do czyszczenia. Warto także wspomnieć, że są antypoślizgowe i miękkie w dotyku.