Basen, sauna i strefa spa mogą sprawić, że hotel może zyskać na atrakcyjności. Ich celem jest dostarczenie gościom warunków do wypoczynku, regeneracji oraz uprzyjemnić spędzony czas.

Warto podkreślić, że przybywa obiektów noclegowych, które mają tego rodzaju ofertę. Mogą z niej korzystać nie tylko goście hotelowi. Dla obiektu rozszerzenie grupy klientów może stać się sporym zastrzykiem finansowym. Stwarzają one wiele możliwości marketingowych.

Po pierwsze, niewątpliwie wzrasta prestiż takiego obiektu noclegowego. Warto zaznaczyć, że osobom szukającym hotelu nie chodzi tylko o nocleg. Coraz częściej obiekty te postrzegane są jako miejsca, gdzie można miło spędzić czas ze znajomymi czy z rodziną.

Po drugie, hotele, które dysponują basenem, sauną oraz spa mają większe możliwości marketingowe. Mogą wyspecjalizować się w zabiegach odnowy organizmu. Można przygotować specjalne pakiety dla hotelowych gości w promocyjnych cenach. Kolejną formą "zagospodarowania" takich stref są karnety oraz bony prezentowe. Na basenie mogą być prowadzone różnego rodzaju zajęcia sportowe (dla dzieci oraz dorosłych) czy nauka pływania.

Po trzecie, otwarcie się na klientów spoza grupy gości hotelowych może zaowocować większym dochodem hotelu.

Reasumując, stworzenie tych stref oraz utrzymanie wiąże się z dużymi wydatkami. Jednak dzięki nim obiekt będzie postrzegany nie tylko jako miejsce, w którym można przenocować. Stanie się także atrakcyjnym miejscem spędzania wolnego czasu. Akcesoria basenowe, do sauny i spa? Sprawdź