Prowadzenie hotelu jest bardzo dużym wyzwaniem logistycznym, które często wymaga skorzystania z usług firm zewnętrznych.

Prowadzenie hotelu jest bardzo dużym wyzwaniem logistycznym. W związku z tym warto przeanalizować sposób prowadzenia obiektu. Następnie zastanowić się, które usługi można przekazać firmom zewnętrznym. Dotyczy to szczególnie tych, które wiążą się z dużym obciążeniem organizacyjnym, wymagają zakupu specjalistycznego sprzętu czy zatrudnienia wykwalifikowanej kadry.

Oczywiście, należy przeprowadzić analizę finansową tych obszarów. Outsourcing w hotelarstwie staje się codziennością tej branży. Polega na przeniesieniu części zadań wykonywanych przez własnych pracowników firmy lub organizacji na zewnętrznych kontrahentów. Zwykle dotyczy to zadań pomocniczych.

Do najbardziej popularnych należą usługi pralnicze, księgowe, cateringu, sprzątania, ochroniarskie czy dostawcze. Jeśli obiekt otoczony jest terenami zielonymi, to warto zastanowić się nad współpracą z procesjonalną firmą ogrodniczą, który odpowiednio zatroszczy się o zieleń. Przyda się także współpraca z dobrą firmą informatyczną oraz gabinetem lekarskim. Dobrą praktyką jest stworzenie listy przedsiębiorstw czy osób, które współpracują z hotelem. Powinna ona być dostosowana do rodzaju prowadzonej działalności. Jeśli obiekt specjalizuje się w organizowaniu wesel, to warto nawiązać współpracę z dobrymi animatorami dla dzieci.

 

Sprawdź katalog sprawdzonych firm, świadczących Usługi dla hoteli